GÜLMEK LAZIM

İnsanın bazen canı sıkkın oluyor.Gülmeye ihtiyacı oluyor.Ben de bugün sizleri güldürmeye karar verdim.Belki sizin de şuan gülmeye ihtiyacınız vardır diye.Size üç tane fıkra anlatacağım.Şimdi ,hadi biraz gülelim.

Gazete Satıcısı

Gazete satıcısı, tuttuğu köşesinde bağırıyordu: “İkinci baskııı… 100 bin lira… ikinci baskııı… 100 bin lira…”Birisi parayı ödedi, gazeteyi aldı gitti. biraz sonra geri dönüp, söylenmeye başladı:”Niye yalan söylüyorsun? 100 bin liraya sattığın gazetenin üzerinde “fiyatı 50 bin liradır” yazıyor.”Gazete satıcısı, pişkin: “Aman amca! Sen gazetenin her yazdığına inanacak kadar saf mısın?”

Pirinç Pilavı

Acıkmış olarak eve dönen çocuk annesine:”Akşama ne var?” diye sorunca, annesi:”Saymakla bitmez oğlum” der. Çocuk: “Güzel, nelermiş bunlar?” deyince, annesi gülümseyerek: “Pirinç pilavı!” dedi.

Hayırseverlik

Şehrin hayırsever vakıflarından birindeki çalışanlar şehrin en başarılı avukatından henüz herhangi bir bağış almamış olduklarını fark ettiler. Bağış toplama görevindeki kişi avukatı bağışta bulunması için ikna etmeye çalışıyordu.”Araştırmalarımıza göre yıllık geliriniz en az 500.000 dolar, ancak bugüne kadar hiç bir hayır işine bir kuruş bağışta bulunmamışsınız. O paranın bir kısmını bir şekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?” Avukat bir süre düşündü, sonra:  “Önce, araştırmalarınız annemin uzun bir hastalıktan sonra ölmek üzere olduğunu ve hastane masraflarının onun yıllık gelirinin bir kaç kat üstünde olduğunu da gösterdi mi?” Görevli utandı: “Şey… hayır.” Adam:”Sonra, kardeşimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkum olduğunu?” Görevli utancından kıpkırmızı kesilmiş bir halde özür dilemeye çalışırken avukat onun sözünü kesti: “Ya da kızkardeşimin kocasının bir trafik kazasında öldüğünü ve onu üç çocuğuyla beş parasız bıraktığını?” Görevli yerin dibine geçmişti sadece, “Hayır, hiç bir bilgim yoktu …” diye mırıldanabildi. Avukat bir kez daha onun sözünü keserek devam etti: “Pekala, ben onlara zerre miktar para vermezken size niçin vereyim?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s